The most common questions are:

Покази свого лічильника електроенергії можливо надати:

– за телефонами Кол-центру 048-705-90-90, 048-752-90-90;

– за допомогою мобільного додатку Line of Light;

– на електрону пошту Кол-центру АТ «Одесаобленерго» call-center@oblenergo.odessa.ua;

– на сайті АТ «Одесаобленерго» в Особистому Кабінеті споживача;

– на сайті АТ «Одесаобленерго» за допомогою сервісу «Відправити покази лічильника».

Даний сервіс призначений для відправки показів лічильника побутовими споживачами до РЕМ. Для відправки потрібно вказати дату, РЕМ, покази лічильника, електрону адресу. Реєстрація на сайті для використання цієї можливості не потрібна.

Покази свого лічильника електроенергії можливо надати:

за телефоном м. Одеса: (048)-727-71-75;

за телефоном м. Подільськ: (04862)-7-35-33; (04862)-7-31-28;

повідомленням в Viber на телефон: 0634661640.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 373 затверджений Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі (Порядок). У відповідності до зазначеного Порядку починаючи з жовтня 2019 року пільги на оплату житлово-комунальних послуг, в тому числі на оплату спожитої електричної енергії, надаються шляхом:

- перерахування АТ «Ощадбанк» грошових коштів безпосередньо на банківській рахунок пільговика, або додання їх до пенсійних виплат, що є грошовою готівковою формою надання пільги;

- перерахування АТ «Ощадбанк» грошових коштів виконавцю житлово-комунальних послуг, в тому числі енергопостачальнику, для зарахування грошових коштів на відповідні особові рахунки споживачів, як оплату за спожиту електричну енергію, що є грошовою безготівковою формою надання пільги.

За вимогами Порядку пільги на оплату житлово-комунальних послуг, в тому числі за оплату електроенергії, розраховуються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення, а не виконавцями комунальних послуг.

При наданні пільг у грошовій формі (готівковій чи безготівковій формі) виконавці комунальних послуг нараховують повну плату за спожиті житлово-комунальні послуги – без урахування розміру пільги.

Звертаємо Вашу увагу, що згідно п. 7 Порядку пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Згідно п.12 Порядку перерахування коштів з рахунка для виплати пільг на рахунки виконавців комунальних послуг здійснюється АТ «Ощадбанк» в такій послідовності:

1) виконавці комунальних послуг, які уклали з АТ «Ощадбанк» договори, подають щомісяця до 13 числа (включно) АТ «Ощадбанк» реєстри пільговиків разом з даними про облікові записи пільговиків, нараховані суми за спожиті послуги у попередньому місяці та загальні суми до сплати, що включають заборгованість (переплату) за попередні періоди окремо за кожним видом послуги, (далі — реєстр нарахованих сум платежів пільговикам).

2) АТ «Ощадбанк» на підставі отриманих реєстрів нарахованих сум платежів пільговикам здійснює щомісяця до 18 числа перерахування коштів загальними сумами з рахунка для виплати пільг на рахунки виконавців комунальних послуг з наданням реєстрів нарахованих сум платежів пільговикам, у яких зазначається інформація про перерахування коштів.

3) АТ «Ощадбанк» інформує протягом доби після здійснення перерахування коштів виконавцям комунальних послуг пільговика шляхом надсилання йому смс-повідомлення про стан розрахунків за послуги (у разі наявності інформації про номер мобільного телефону пільговика). У смс-повідомленні обов’язково зазначаються дані про наявний залишок платежу за кожним видом послуг та перелік послуг, за якими від виконавців комунальних послуг АТ «Ощадбанк» не отримані реєстри нарахованих сум платежів пільговикам.

У разі коли, в реєстрах нарахованих сум платежів пільговикам не містяться дані про обліковий запис пільговика, або відповідний обліковий запис пільговика відсутній в автоматизованих системах АТ «Ощадбанк», банк не здійснює переказ коштів виконавцям комунальних послуг.

Слід зазначити, що згідно ПРРЕЕ, датою здійснення оплати за виставленим платіжним документом є дата, на яку оплачена сума коштів зараховується на поточний рахунок із спеціальним режимом використання електропостачальника, відкритий в уповноваженому банку. Таким чином, на особовому рахунку споживача електричної енергії пільга на оплату електричної енергії, спожитої в жовтні 2019 року, буде врахована після 18 листопада 2019 року - після фактичного проведення АТ «Ощадбанк» перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок ТОВ «ООЕК». А тому, в рахунку для оплати за жовтень зазначена повна вартість спожитої електричної енергії. Сума наданої споживачу пільги в жовтні 2019 року буде зазначатися вже в наступному рахунку для оплати за листопад 2019 року в рядку «Оплата».

Звертаємо Вашу увагу, що сума наданої пільги за жовтень 2019 року буде врахована в особовому рахунку пільговика в листопаді 2019 року, як складова проведеної Вами оплати за жовтень 2019 року. Тобто, в рахунку для оплати в рядку «Оплата» буде зазначатися загальна сума грошових коштів, які надійшли на особовий рахунок споживача: сума платежу, проведеного споживачем, та сума наданої пільги.

У разі необхідності отримання більш детальнішої інформації стосовно отримання пільги на оплату комунальних послуг пільговик може звернутися:

- до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення за отриманням інформації про будь-які питання, пов’язані з нарахуванням пільги;

- до виконавців комунальних послуг за отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати);

- до АТ «Ощадбанк» за отриманням інформації про операції, здійснені за обліковим записом пільговика щодо перерахування коштів виконавцям комунальних послуг.

Закон України «Про житлово-комунальні послуги» визначає, що житлово-комунальні послуги є результатом господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг. При цьому, споживачем житлово-комунальних послуг є індивідуальний або колективний споживач.

Порядком застосування тарифів на електроенергію, затвердженим постановою НКРЕ від 23.04.2012 р. № 498, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 23.04.2012 р. за № 599/20912, (далі – Порядок) встановлено, що до категорії населення відносяться фізичні особи (громадяни), які споживають електричну енергію для власних побутових потреб у житлових будинках, квартирах (у тому числі квартирах, які розташовані на цокольних поверхах багатоквартирних житлових будинків), гуртожитках; для потреб особистого селянського господарства, присадибних і садових ділянок, дач; для освітлення особистих гаражів та боксів.

До комунально-побутових потреб населення належать індивідуальні витрати електроенергії на побутове освітлення, опалення, приготування їжі, не пов’язану з отриманням доходів роботу електричних побутових пристроїв (пральних машин, холодильників тощо), приватної комп’ютерної та оргтехніки, санітарно-гігієнічні та культурні потреби.

Згідно Тарифів на електроенергію, що відпускається населенню, з 01 березня 2017 року, затверджених постановою НКРЕКП 26.02.2015 р. № 220, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 02.03.2015 р. № 235/26680, електрична енергія, яка витрачається в багатоквартирних будинках та гуртожитках на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів та замково-переговорних пристроїв, що належать власникам квартир багатоквартирного будинку на праві спільної власності) та освітлення дворів, східців і номерних знаків, відпускається за тарифом 140 коп за 1 кВт.год (без податку на додану вартість) (далі – Тарифи).

Таким чином, відповідно до Тарифів до технічних цілей відносяться лише робота ліфтів, насосів та замково-переговорних пристроїв, що належать власникам квартир багатоквартирного будинку на праві спільної власності.

Виходячи з наведеного вище, електрична енергія за тарифами, як для населення, може відпускатися виключно населенню для власних побутових потреб у житлових будинках, квартирах (у тому числі квартирах, які розташовані на цокольних поверхах багатоквартирних житлових будинків), гуртожитках; для потреб особистого селянського господарства, присадибних і садових ділянок, дач; для освітлення особистих гаражів та боксів, а також в багатоквартирних будинках та гуртожитках на технічні цілі та освітлення дворів, східців і номерних знаків.

У разі, якщо для централізованого постачання води та тепла споживачам, в тому числі виключно населенню для задоволення комунально-побутових потреб, використовується цілісний комплекс інженерного обладнання або окремо збудовані технічні споруди, які забезпечують технологічний процес надання послуг з тепло- або водопостачання, електрична енергія не є спожитою на технічні цілі, вона є ресурсом, що використовується у господарській діяльності.

Відповідно до статті 54 Господарського кодексу України, на суб’єктів господарювання, які здійснюють некомерційну господарську діяльність, поширюються загальні вимоги щодо регулювання господарської діяльності з урахуванням особливостей її здійснення різними суб’єктами господарювання, які визначаються цим Кодексом та іншими законодавчими актами.

Отже, оплата електричної енергії, спожитої на потреби господарської діяльності будь-яких інших споживачів (навіть якщо результатом цієї діяльності є надання комунальних послуг населенню, в тому числі послуги з тепло- та водопостачання з використанням котлів, котелень тощо), має здійснюватись за роздрібним тарифом для відповідного класу напруги.

У відповідності до вимог пункту 4.12. Правил роздрібного ринку електричної енергії розрахунки між споживачем та електропостачальником (іншими учасниками роздрібного ринку, якщо вони беруть участь у розрахунках) здійснюються згідно з даними, отриманими від адміністратора комерційного обліку в порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку, про обсяги поставленої, розподіленої (переданої) та купленої електричної енергії. Плата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію вноситься не пізніше 20 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено іншого терміну.

Рахунок за спожиту електричну енергію оплачується:

протягом 5 робочих днів від дня отримання рахунка непобутовим споживачем;

протягом 10 робочих днів від дня отримання рахунка побутовим споживачем;

в інший термін, передбачений договором, але не пізніше 20 календарного дня після закінчення розрахункового періоду.

Згідно із Законом України «Про ринок електричної енергії» з 01.01.2019 р. в Одеській області за рішенням регулятора функції постачальника універсальних послуг для побутових споживачів (населення) виконує ТОВ «Одеська Обласна Енергопостачальна Компанія».

Побутовим споживачам (населенню) всі розрахунки за спожиту з початку 2019 року електричну енергію необхідно проводити виключно з новим постачальником електричної енергії ТОВ «Одеська Обласна Енергопостачальна Компанія».

Якщо Ви помилково провели оплату попередньому постачальнику електричної енергії – АТ «Одесаобленерго», перерахування суми переплати на рахунки ТОВ «Одеська Обласна Енергопостачальна Компанія» буде здійснено виключено на підставі Вашої заяви, бланк якої Ви можете отримати у відповідному РЕМ, який Вас обслуговує.

Про перерахування коштів Ви зможете дізнатись з рахунків ТОВ «Одеська Обласна Енергопостачальна Компанія» в наступних розрахункових періодах після врахування суми переплати.

При оплаті електричної енергії наполегливо просимо Вас звертати увагу на зміну постачальника електричної енергії !!!

Уважно перевіряйте реквізити для сплати та проводьте оплату виключно за реквізитами підрозділу ТОВ«Одеська обласна Енергопостачальна Компанія», який Вас обслуговує.

Згідно Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 р. № 312, розрахунки за спожиту електричну енергію повинні проводитися за розрахунковий період - календарний місяць.

Розрахунки між споживачем та електропостачальником здійснюються згідно з даними, отриманими від адміністратора комерційного обліку в порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку електричної енергії.

Таким чином, ТОВ «Одеська Обласна Енергопостачальна Компанія» отримує інформацію щодо обсягу споживання електричної енергії побутового споживача в розрахунковому періоді від оператора системи розподілу. На підставі отриманих даних про обсяг спожитої електричної енергії визначається її вартість та формується рахунок на оплату.

Звертаємо Вашу увагу, що при наявності у оператора системи розподілу показів засобу обліку, зафіксованих на 1 число кожного місяця, обсяг споживання визначається на підставі цих показів, та є фактичним обсягом споживання. Якщо покази засобу обліку фіксуються в інший день місяця, то обсяг споживання за календарний місяць визначається розрахунковим шляхом, згідно пп. 6.4, п. 6 розділу ХІІІ Кодексу комерційного обліку електричної енергії.

Розрахунковий обсяг споживання електричної енергії визначається шляхом додавання (віднімання) споживання, розрахованого відповідно до профілю споживання побутового споживача, помноженого на кількість днів (діб) між датою зчитування показів приладу обліку електричної енергії та першим числом календарного місяця.

Отже, оскільки по Вашому особовому рахунку у оператора системи розподілу не було показів засобу обліку, зафіксованих на перше число місяця, наступного за розрахунковим, споживання електричної енергії за період з дати останньої фіксації показів засобу обліку по перше число місяця було визначено розрахунковим шляхом.

З метою уникнення питань щодо обсягу «донарахування» рекомендуємо Вам щомісяця передавати до оператора системи розподілу покази свого засобу обліку, зафіксовані станом на 01 число місяця, наступного за розрахунковим періодом (місяцем).

ТОВ«Одеська обласна енергопостачальна компанія» – Постачальник універсальної послуги :

– продає електроенергію та забезпечує розрахунки;

– надає клієнтам інформацію та консультує щодо споживання електроенергії.

Взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником (електропостачальниками) та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 р. № 312 (далі - Правила), які набрали чинності 11.06.2018 р.

Після набуття чинності нормативних актів, які реалізують вимоги Закону України «Про ринок електричної енергії», врегулювання договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії здійснюється шляхом приєднання споживача до двох видів публічних договорів: договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії та договору про постачання електричної енергії споживачу через подання відповідних заяв-приєднань.

Пунктом 3.1.6. Правил передбачено, що постачання електричної енергії споживачу здійснюється, якщо споживач є стороною діючого договору про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії.

Отже, для укладання договору про постачання електричної енергії з ТОВ «ООЕК», Вам необхідно спочатку укласти договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії з оператором системи розподілу (АТ «Одесаобленерго» або АТ «Укрзалізниця»).

У відповідності до п. 3.2.10. Правил, для укладання договору про постачання електричної енергії споживач разом із заявою-приєднанням також надає постачальнику електричної енергії – ТОВ «ООЕК» наступні документи:

- довідку про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків або реєстраційний номер картки платника податків, або копію паспорта (від фізичних осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади і мають відмітку у паспорті довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру фізичної особи - платника податків не вимагається);

- документи, що підтверджують наявність договору, укладеного з операторам системи на послуги розподілу (передачі) електричної енергії (паспорт точки розподілу (передачі), інформацію про присвоєний ЕІС-код).

Після укладення договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії з оператором системи розподілу необхідно звернутись до підрозділу ТОВ «ООЕК», який обслуговує район розташування об’єкту та надати необхідні документи для украденная договору про постачання електричної енергії