ЗМІНА ПОСТАЧАЛЬНИКА ТА НЕДОБРОСОВІСНА КОНКУРЕНЦІЯ – ЩО СПІЛЬНОГО АБО ЩО ПОЄДНУЄ ЦІ ПОНЯТТЯ?

З 1 липня 2019 року в Україні була запроваджена нова лібералізована модель оптового ринку електричної енергії відповідно до положень Закону України «Про ринок електричної енергії».

Так, метою нового ринку електричної енергії є запровадження конкурентних механізмів функціонування ринку електричної енергії, вільний вибір контрагентів та забезпечення права споживача вільно обирати постачальника електричної енергії. Відповідно, починаючи з 1 січня 2019 року так звані Обленерго (наразі це – оператори системи розподілу) втратили монополію на продаж електроенергії споживачам, і на ринку з’явились нові гравці – компанії постачальники, а тому кожен споживач наділяється можливістю самостійно обирати постачальника, у якого буде закуповувати електроенергію для власного споживання.

У зв’язку з чим, як і на будь - якому іншому ринку, обираючи потенційного бізнес-партнера, споживачам слід, насамперед, перевірити майбутню компанію-постачальника на наявність дозвільних документів, репутацію, якість комерційної пропозиції та сервіси, які він додатково пропонує споживачам, оскільки станом на сьогоднішній день за оцінками аналітиків ринку існують непоодинокі випадки виявлення недобросовісних суб’єктів господарювання в сфері постачання електричної енергії, які використовують заходи та методи, що вводять в оману споживачів.

Для прикладу, якщо протягом тривалого часу людина співпрацює з однією компанією, яка надає комплекс послуг, а зрештою на ринку впроваджуються нові правила, на вимогу яких така компанія розподіляється на дві автономні та незалежні одна від одної, то цілком логічно, що у будь-якої людини (споживача) проявиться беззаперечний інтерес та особлива цікавість до таких нововведень, однак слід враховувати, що така новизна може зосереджувати в собі велику кількість прихованих ризиків та тягарів для споживача.

Тому, потенційному споживачу перш за все, слід враховувати інформацію, що міститься у відкритому доступі на сайті Регулятора (Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг) яка постійно актуалізується (з урахуванням нових ліцензій, виданих суб’єктам господарювання), зокрема щодо наявності чи відсутності Ліцензії на постачання електричної енергії. Також слід звернути увагу, чи "акредитовано" постачальника Оператором системи розподілу (ОСР), так на кожному офіційному веб-сайті ОСР розміщено перелік постачальників, з якими уклали відповідні договори. Поміж цього, з метою витіснення конкурентів, які невпинно працюють над позитивним іміджем своєї компанії інші суб’єкти господарювання вдаються до недобросовісних дій, що не відповідають вимогам чинного конкурентного законодавства завдяки нечесному використанню діючого законодавства та бажанню отримати надприбуток, а саме:

ДЕКІЛЬКА МОМЕНТІВ, ЯКІ СЛІД ПАМ’ЯТАТИ В СПІВПРАЦІ З НАМИ: